пʼятниця, 31 серпня 2012 р.

Історія мережевого маркетингу


Що ж таке МЛМ, багаторівневий маркетинг або multi-level marketing??
- це cистема організації бізнесу та компенсацій, що використовується компаніями прямого продажу, за якої дистриб'ютор чи незалежний продавець може отримувати дохід не лише від обсягу особистого продажу продуктів і послуг, а й від обсягу продажу, здійсненого через мережу інших незалежних продавців, які були ним залучені та навчені для бізнесу. Кожен з агентів встановлює безпосередні контакти з потенційними покупцями та отримує прибуток від безпосередньої реалізації їм товарів. Крім цього, дистриб'ютор одержує прибуток у вигляді додаткових виплат від реалізації продукції усією або частиною підпорядкованої йому та створеної ним власноруч мережі агентів збуту.
У 1934 році Карл Ренборг заснував компанію "California Vitamins" і, завдяки новій системі продажів, коли споживачі продукту ставали і його розповсюджувачами (дистриб'юторами), компанія швидко досягла обороту 7 мільйонів доларів, не вклавши жодного долара в рекламу.
У 1939 році Карл Ренборг перейменував свою компанію в "Nutrilite Products" (за назвою продукту), зберігши принцип поширення харчових добавок. Його співробітники самі запрошували на роботу новачків, давали їм необхідні відомості про продукт і пропонували кожному будувати свою власну мережу, запрошуючи в бізнес своїх знайомих.
1959 рік. Подальша історія MLM пов'язана з іменами співробітників "Nutrilite" Річ Де Воса і Джей Ван Ендель, які після десяти років успішного бізнесу в структурах Ренборга в 1959 році створили свою власну компанію "American Way Corporation", скорочено "AMWAY" (Американський Шлях).
1959-1975 роки. Поступовий розвиток концепції «мережевого маркетингу». У світі існує всього 30 компаній MLM. У цей період велику роль у розвитку MLM зіграв Глен Тернер. Його компанія "Dare to Be Great" вперше в історії привернула до MLM десятки тисяч людей.
У 1975 році Федеральна Комісія з Торгівлі (Federal Trade Commission, FTC) у США ввела в дію ряд "Положень про структури типу" піраміда ". У процесі розслідування для нанесення головного удару серед 30 компаній була обрана компанія« Amway ». Через 4 роки суд виніс рішення - "метод розповсюдження товарів, званий багаторівневим маркетингом, є прийнятним і допустимим з точки зору закону способом продажів і розповсюдження продукції".
В 1979-1983 роках (після того, як судом було винесено рішення у справі «Amway») близько п'яти мільйонів чоловік вступили в систему мережевого маркетингу. В цей час виникло кілька сотень нових компаній. В асортименті мережевиків виявилися найрізноманітніші товари - страхові поліси, предмети побутової хімії, пластикові карти, прикраси, посуд, комп'ютери, міні-трактори та багато іншого.
1990-1999 роки. Щорічне зростання індустрії становить 20-30% незалежно від підйому або спаду світового виробництва. Тільки в Америці в цьому бізнесі задіяно більше 15 мільйонів чоловік.
Система MLM швидко поширюється в Канаді, Мексиці, країнах Південної Америки, Європи та Азії. На початку 90-х років мережевий маркетинг з'являється в Росії і сьогодні переживає період бурхливого зростання.
2000 і далі. Індустрія МЛМ має оборот понад 100 мільярдів доларів США, а число дистриб'юторів наближається до 55 мільйонам чоловік. 20% доларових мільйонерів Америки зробили свої капітали за рахунок мережевого маркетингу. В даний час мережевий маркетинг процвітає в 125 країнах усіх континентів.

середа, 29 серпня 2012 р.

61 спосіб управління часом від Алана Лакейна


Алан Лакейн (Alan Lakein) - провідний світовий фахівець з тайм-менеджменту, його фільми з тайм-менеджменту виграли 8 фестивалів і є кращими навчальними фільмами з даного предмета.

Найбільшу популярність йому принесла книга «Мистецтво встигати», яка була розпродана тиражем понад 3 млн. копій. В цій книзі Алан описав 61 метод тайм-менеджементу. Ось вони:


1. Я намагаюся отримати задоволення від кожної хвилини життя, наявною у моєму розпорядженні.
2. Я намагаюся отримати задоволення від усього, що я роблю.
3. Я - невиправний оптиміст.
4. Я намагаюся йти від перемоги до перемоги.
5. Я не витрачаю час на переживання з приводу своїх невдач.
6. Я не витрачаю час, випробовуючи почуття провини у зв'язку з тим, що я не зробив.
7. Я постійно нагадую собі: "Завжди можна знайти достатньо часу для того, щоб зробити важливі речі". Якщо це - важливі речі, я завжди знайду час для того, щоб їх зробити.
8. Я кожен день намагаюся знайти новий спосіб для того, щоб скористатися ним для виграшу в часі.
9. Я встаю о 5 ранку в будні дні (і рано лягаю спати).
10. Я з'їдаю полегшений обід, щоб не відчувати сонливість у другій половині дня.
11. Я не читаю газет або журналів. Я лише проглядає газетні заголовки, коли проходжу повз продавців газет, для того щоб знати про події у світі.
12. Я побіжно проглядає книги в пошуках цікавих думок.
13. У мене немає телевізора.
14. Моя робота розташована близько від дому, і я ходжу на роботу пішки. Лише коли я лінуюся або поспішаю, я їду туди на машині.
15. Я аналізую свої звички для того, щоб позбавитися від застарілих, або для їх поліпшення.
16. Я раз і назавжди покінчив з "очікуваннями". Якщо мені доводиться чекати, то я розглядаю таку ситуацію, як "подароване час" для того, щоб розслабитися, попланіровать або зробити що-небудь таке, що я б інакше не зробив.
17. Я ставлю свої годинники на три хвилини вперед для того, щоб почати день раніше.
18. У моїй кишені я ношу порожні картки, розміром з візитні, або бібліотечні формуляри, щоб записувати на них спостереження або думки, що виникають в голові.
19. Раз на місяць я переглядаю свої життєві цілі.
20. Кожен день я переглядаю список моїх життєвих цілей і визначаю, за допомогою яких дій я зможу домогтися їх здійснення.
21. Я нагадую собі про свої життєві цілях за допомогою написів, які я зробив на окремих листках паперу, поміщених на стінах мого кабінету і на письмовому столі.
22. Навіть коли я виконую нікчемні завдання, я не забуваю про свої довгострокові цілі.
23. Перше, що я роблю вранці - це планую свою діяльність на цілий день і розподіляю справи за ступенем їх значимості.
24. Я складаю список конкретних справ, які слід зробити протягом дня, і розподіляю їх у порядку значущості, а потім намагаюся зробити найважливіші справи якомога раніше.
25. Я заздалегідь складаю розклад своєї діяльності на три місяці вперед таким чином, щоб забезпечити рівномірний розподіл навантаження і різноманітність у заняттях на кожен місяць, а також зарезервувати "додатковий час" для здійснення "гарячих" проектів.
26. Я надаю собі можливість відпочити і нагороджую себе, коли завершую важливі справи.
27. Я роблю значні справи у першу чергу.
28. Я намагаюся домогтися успіху не стільки напруженим, скільки вмілим працею.
29. Я намагаюся виконувати тільки справи "А" і ніколи не робити справи "Б" і "В".
30. Я вірю в свою здатність вірно розподіляти справи за ступенем їх значимості і намагаюся дотримуватися цього порядку, чого б мені це не коштувало.
31. Я ставлю собі питання: "Чи відбудеться щось жахливе, якщо я не виконаю цієї справи?" Якщо відповідь негативна, то я його не роблю.
32. Якщо мені здається, що я починаю зволікати, я задаю собі питання: "Чого я прагну уникнути?" і, отримавши відповідь, намагаюся зустріти цю проблему лицем до лиця.
33. Я завжди використовую правило 80/20.
34. Я починаю роботу з найбільш плідною частини проекту і часто після цього мені не потрібно робити інше.
35. Я намагаюся відкинути непродуктивну діяльність як можна швидше.
36. Я надаю собі достатньо часу для того, щоб зосередитися на виконанні справ високої значимості.
37. Я розвинув у себе здатність зосереджувати свою увагу і свої зусилля на одному предметі протягом значних відрізків часу.
38. Я зосереджую послідовно тільки на одному предметі.
39. Я концентрую свої зусилля на предметах, які принесуть мені найбільш значні довгострокові блага.
40. Я намагаюся проявити особливу енергію і завзятість, коли я відчуваю, що можу перемогти.
41. Я привчив себе виконувати свій список "Що треба зробити", не пропускаючи важких справ.
42. Я намагаюся здійснювати значну частину свого розумового процесу на папері.
43. Я намагаюся робити творчу роботу на самоті по ранках і використовую другу половину дня для зустрічей і нарад.
44. Я визначаю точні терміни для завершення справ для себе та інших.
45. Я намагаюся активно вслухатися в хід кожної дискусії.
46. Я намагаюся не розтрачувати попусту час інших людей
47. Я намагаюся доручити виконання справ іншим людям, якщо ці справи знаходяться в сфері їх компетенції, і вони краще можуть з ними впоратися.
48. Я звертаюся за допомогою до фахівців, щоб вони мені допомогли у вирішенні проблем, що вимагають особливих знань і спеціальної кваліфікаці.
49. Я найняв людину, яка розбирає мою пошту і веде контроль за моїми телефонними дзвінками, а також стежить за різними поточними справами.
50. Я намагаюся якомога менше плодити паперів і викидаю якомога більше непотрібних паперів.
51. Я намагаюся брати одну і ту ж папір тільки один раз.
52. Я намагаюся відразу ж написати відповідь на більшість листів.
53. Я намагаюся, щоб верхня частина мого столу була звільнена для роботи і розміщую більшість важливих паперів в центр столу.
54. Всі мої речі мають свої певні місця (тому я витрачаю мінімум часу на їх пошук).
55. Я виділяю три години на місяць спеціально для того, щоб розібрати різні дріб'язкові справи.
56. По вихідних днях я намагаюся не думати про роботу.
57. Я досить часто розслабляюся і "нічого не роблю".
58. Я виходжу з того, що деяка частина мого часу неминуче буде витрачена на справи, що знаходяться поза мого контролю, але я не переживаю через це.
59. Під час роботи я намагаюся звести балаканину до мінімуму.
60. Я постійно придумую кроки, які можна прийняти зараз для реалізації моїх цілей.
61. Я постійно задаю собі питання: "Як зараз можна витратити час з найбільшою користю?"

Використвовуючи половину цих методів у мене набагато більше стало вільного часу, все втигаю зробити вчасно та грамотно планувати робочий день!
Використувуйте і Ви!

понеділок, 27 серпня 2012 р.

Сем Уолтон: 10 золотих правил успіху

Сем Уолтон (Sam Walton), засновник найбільшої роздрібної мережі магазинів Wall-Mart, завжди говорив своїм співробітникам: «Є один бос - покупець. Він може усунути кожного в компанії - від директора до вантажника - тим, що просто витратить гроші в іншому місці». Уолтон зрозумів, що для людей потрібно сформувати список правил, якими він керувався в житті й бізнесі. Але не в якості кармічних заклинань, а у виді простих фраз на основі здорового глузду.

Його правила можуть бути визначені як одне ціле, складене з таких частин, як стратегія, люди, управління ризиками й тактика. З метою спрощення він описав ці 10 правил успіху використовуючи такі слова: прагніть, ділиться, мотивуйте, спілкуйтеся, розумійте, святкуйте, слухайте, випереджайте очікування, контролюйте витрати й пливіть проти течії.

1. Прагніть досягти успіху й завжди будьте неприборканими. Сем Уолтон був палкою й діяльною людиною, який міг надихати людей на таку ж палкість і діяльність. Він очікував, що кожний у Wal-Mart є членом команди й прагне до досягнення цілей компанії з одержимістю й старанністю.

2. Діліться вашим успіхом з тими, хто допомагав вам. Містер Сем вірив, що ці слова не порожній звук; його слова ніколи не розходилися зі справою, що дозволяло завжди вчасно платити зарплату персоналу й одержувати свою частку від прибутку.

3. Мотивуйте себе й інших для досягнення вашої мрії. Сем Уолтон знав, як важливо мотивувати команду менеджерів і працівників, але він розумів, що гроші не все, що потрібно людям і це не єдиний спосіб мотивації. Його ділові наради завжди були веселими, надихаючими і повними сюрпризів, і він знаходив безліч нових способів мотивувати людей.

4. Спілкуйтеся з людьми й показуйте їм свою турботу. Містер Сем розумів, що багато хто з його співробітників знають всі деталі його бізнесу, і всі співробітники хочуть уваги до себе. Він надавав всю фінансову конфіденційну інформацію всім своїм співробітникам. Уолтон уважав важливим пам'ятати імена всіх своїх співробітників і дрібні деталі про їхні родини. Він завжди хотів, щоб всі працівники у Wal-Mart відчували турботливе ставлення до себе.

5. Розумійте й цінуйте людей за їхні досягнення й зусилля. Сем Уолтон любив демонструвати приклади роботи тих своїх співробітників, які досягли відмінних результатів. Він намагався змусити інших співробітників дивитися на них як на еталон або стандарт. Він знав - те, що змогла зробити одна людина, зможе зробити й інша. Уолтон завжди хвалив своїх співробітників за успіхи привселюдно - він вірив, що «натхненна людина все зробить правильно».

6. Містер Сем був готовий пройти довгий шлях, щоб зробити Wal-Mart таким, що відрізняється від інших мережевих магазинів, і намагався створити для своїх співробітників і покупців дружелюбний мікроклімат. Він не вважав, що керівники й співробітники компанії повинні бути надто серйозними й любив святкувати особливі дати, такі як день народження або народження дитини.

7. Слухайте інших і учіться їхнім ідеям. Сем Уолтон твердо вірив, що кожний, хто працює в його компанії, може приносити хороші ідеї й завжди вітав, коли співробітники ділилися своїми ідеями з керівництвом компанії. І завжди сам знаходив час для розмови зі співробітниками.

8. Випереджайте очікування покупців і всіх інших. Wal-Mart не був виключенням у прагненні, щоб його покупці поверталися в магазин знову. Містер Сем вірив, що добре задовольнивши покупця й давши йому все, що він хоче, він зможе залучити його в магазин Wal-Mart знову й знову.

9. Контролюйте витрати й додержуйтеся свого шляху до успіху. Добре відомо, що Сем Уолтон пишався тим, що Wal-Mart був дешевим магазином. Він вірив, що ощадливість - це перевага й принцип ощадливості впроваджувався на всіх рівнях управління в Wal-Mart.

10. Пливіть проти течії, будьте різними, змінюйтесь Сем Уолтон спеціально порушував багато традиційних правил, яким прийнято було слідувати. Він вірив, що стимулювання надійності й вірний шлях до творення зможуть самі знайти конкурентні переваги.

Містер Сем слідував своїм власним правилам все своє життя, лише зрідка відхиляючись від них. Кожне з його 10-ти правил легко зрозуміти; вони можуть бути використані іншими у своєму власному житті. Звісно ж, вони вимагають дисципліни й відповідальності для успішного виконання.

За матеріалами книги "Чему я научился у Сэма Уолтона. Как преуспеть в конкуренции с Wal-Mart и с другими розничными гигантами" (рос.)

МРІЯ чи РЕАЛЬНІСТЬ


Ви розумієте чим ви займаєтеся? Який ефект ці дії Вам принесуть? Які результати будете пожинати?
Багато людей знаходяться в стані «ейфорії» , тому що в них стан: зараз-зараз попре, мій бізнес зараз рване, мені от ще трішки і дадуть НОВУ ПОСАДУ, знайду хропця на новому білому коні Mersedes Е-320, ще чуть-чуть і буду зустрічатися з надзвичайно вродливою супер-моделлю з довгими ногами та двома великими «вищими освітами» і т.д. Але це є тільки ІЛЮЗІЇ і тільки ІЛЮЗІЇ!
Якщо б Ви СИЛЬНО чогось ХОТІЛИ - це було вже у Вас!
Якщо ви говорите «ось-ось я це буду мати!» - ФІГНЯ! Вітаю, ви є типовими НЕВДАХАМИ! А НЕВДАХАМИ є 90% Ваших знайомих! І це ПРАВДА, МОЖЛИВО і Ви також!
Мислячи такими критеріями у Вас цього НЕ БУДЕ! Чому? …Знаєте є такий вислів: «Між диваном і задницьою 100$ банкноту не засунеш!» Так, саме так!
Я думаю, що ви починаєте розуміти!
Реалізація задуманого притаманна людям, які менше ДУМАЮТЬ, а більше ДІЮТЬ!
Пригадав ще один вислів: «Дурний, який діє краще від п’яти думаючих професорів». Чому, можете ви запитати? Тому що поки професора будуть думати, то дурний зробить десятки, а то й і сотні помилок, які йому дадуть ДОСВІД, а вчені як були в Ж…ПІ, так і залишаються!
«Однією думкою себе ненагодуєш» (А.Шавага)
Як тільки людина починає розуміти, що її бізнес не рванув, не дали підвищення, її проігнорив принц  на побитому кориті, а «супер-дівчина»  сказала, що що ти ідіот і не хоче мати з ним нічого спільного, то людина в результаті падає в ДЕПРЕСНЯК, який пробує долати різними методами, які зазвичай шкодять її здоров’ю!
А це відбувається тому і ВИКЛЮЧНО тому, що більшість бояться ДІЯТИ, ВІДСТОЯТИ свою ТОЧКУ ЗОРУ, БОРОТИСЯ ЗА свою МРІЮ, ДОВЕСТИ навколишнім, що вона «не слюнтяй», що більшість її так і вважає, і взагалі зробити «ПЕРШИЙ КРОК» на зустріч можливостям!
Все найкраще потребує надзвичайних ЗУСИЛЬ! І з ВДАЧЕЮ немає нічого спільного!
Мені часто говорять, що я є ЩАСЛИВЧИК і мені везе по житті, «народився в сорочці», що я чуть не святий! Проблема в тому, що люди, які мені це говорять не знають скільки зусиль я витратив на цей результат, скільки поту, а інколи і крові пішло на дорозі до цього результату, скільки сказали, що мені не вдасться задумане, навіть рідні не підтримували, що що є дуже важко, скільки годин на день я працював, щоб реалізувати свій задум!
Більшість ВІРЯТЬ в УДАЧУ, а багаті люди в чіткий план.
Догадуєтеся, чому я почав цю статтю зі слів «розумієте ви чим займаєтеся»?...
… Маса людей мріють про купи грошей, щасливе кохання, золоті палаци та автомобілі інкрустовані діамантами, але вони ніколи це не РЕАЛІЗУЮТЬ і тільки по одній причині, їм КОМФОРТНО робите те, чим вони зараз займаються!
 ВИСНОВОК тільки ОДИН:
«ПІДНІМИ ЗАДНИЦЮ З КРІСЛА ПЕРЕД МОНІТОРОМ І ЗРОБИ КРОК НА ЗУСТРІЧ СВОЄЇ МРІЇ»
Андрій Шевага
[0158  11 серпня 2012]

 

Вконтакте

Контакты:

Life:+38(093)250-37-52

MTS:+38(050)916-64-27

E-mail:shevaha_andriy@mail.ru

Skype:shevaha.andriy